GN 45/2018 Archiwum

Program Kościoła w Polsce na rok 2017/2018

Chcielibyśmy budzić świadomość, że jesteśmy bierzmowani, że mamy zadania, które wynikają z przyjęcia Ducha Świętego, a są to przede wszystkim działania ewangelizacyjne - zapowiedział abp Wiktor Skworc, przewodniczący Komisji Duszpasterstwa Konferencji Episkopatu Polski. W Warszawie odbyło się pierwsze posiedzenie nowej kadencji Komisji Duszpasterstwa KEP. Przedmiotem spotkania było przygotowanie programu roku duszpasterskiego 2017/2018 dla Kościoła w Polsce.

Jak wyjaśnił abp Skworc, przygotowany program będzie kontynuacją obecnego i zachętą do refleksji nad sakramentem bierzmowania i jego owocami. "Duch Święty sprawił, że Kościół stał się misją. A świadomość, że jesteśmy bierzmowani, powinna mieć przełożenie na życie społeczne. Dary i owoce Ducha Świętego powinny być w nas nawet w trudnych kontekstach codziennego życia, a dzięki łasce Ducha Świętego powinniśmy zmieniać rzeczywistość społeczną". 

Przewodniczący Komisji Duszpasterstwa KEP przypomniał, że program jest przygotowywany z uwzględnieniem głosów osób świeckich reprezentujących różne wspólnoty i stowarzyszenia, a jego ogólny charakter jest inspiracją dla programów diecezjalnych i parafialnych w całej Polsce. "To drogowskaz dla Kościoła w Polsce, tak, abyśmy w miarę możliwości podążali wszyscy w jednym kierunku".

Obecnie realizowany jest program duszpasterski na lata 2013-2017 zatytułowany "Przez Chrystusa, z Chrystusem i w Chrystusie. Przez wiarę i chrzest do świadectwa". W tym roku towarzyszy mu hasło "Nowe życie w Chrystusie", a hasłem na rok 2016/2017 będą słowa "Idźcie i głoście".

« 1 »

Zobacz także

 • amts
  06.10.2016 18:44
  Nic z niego nie wyjdzie, bo ci co go stworzyli nie maja odwagi ani żadnej gorliwości w walce o tak ważną sprawę, jak życie nienarodzonych. To co tam inne sprawy.
  doceń 3
 • Helmut
  08.10.2016 22:27
  Nic z tych planów nie będzie. W mym otoczeniu coraz częściej i więcej mówi się o chęci apostazji. I nie ma co ukrywać że kościół ze swymi hierarchami się do tego przyczynił mocno popierając i agitując za PIS. Ja już mam swe latka, 70 "na karku" ale młodzi, nasze dzieci wychowane po katolicku nie chcą już tak żyć jak byli uczeni, chcą decydować sami o sobie bez uwag i nauki kościoła. Cóż, tego człowiek się nie spodziewał że kościół sam zniechęci do siebie i BOGA młodych.
  doceń 2
 • Boguś
  09.10.2016 12:37
  Kardynał Sarach prosi aby od pierwszej Niedzieli Adwentu przyjmować Pana Jezusa w Komunii Świętej w postawie klęczącej ciekawe czy nasz Arcy Biskup ujął to w Programie Kościoła w Polsce
  doceń 4

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy