Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zmarł Adam Kleiman

Pogrzeb muzyka i twórcy zespołu "Trąbki Jerycha" odbędzie się jutro w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu.

Adam Kleiman zmarł nagle 26 września w wieku 51 lat. Był twórcą i kierownikiem zespołu „Trąbki Jerycha” założonego w 2000 roku w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu. Zaprosił do niego dzieci i młodzież; miejsce to stało się dla nich przygodą muzyczną, w której przez lata dorastały. W składzie zespołu znalazły się też jego cztery uzdolnione muzycznie córki. Dwie z nich dzisiaj już mają własne rodziny.

„Trąbki Jerycha” włączały się w muzyczną oprawę Mszy św. dla dzieci w bytomskiej parafii kapucynów, a jednocześnie z sukcesem koncertowały w kraju i za granicą. Brały udział w różnych przeglądach piosenki, m.in. w kolejnych edycjach Międzynarodowego Festiwalu „Stróże Poranka”.

Zespół śpiewał razem z takimi muzykami, jak Magda Anioł, Viola Brzezińska, Mietek Szcześniak czy Chili my, Full Power Spirit, New Day. W repertuarze ma popularne piosenki religijne, kolędy i pastorałki oraz własne utwory autorstwa Adama Kleimana. Swoją debiutancką płytę „Halo” wydali w 2009 roku. Wcześniej, w 2007 roku, otrzymali Muzę - nagrodę prezydenta Bytomia w dziedzinie kultury.

Adam Kleiman przez wiele lat pracował w Starochorzowskim Domu Kultury m.in.  jako główny specjalista ds. organizacji imprez.

Prowadził też rekolekcje muzyczne, współorganizował koncerty "Stróżów Poranka". Był związany z Ruchem Światło–Życie. Od wielu lat razem z żoną Marią należeli do kręgu Domowego Kościoła. Prowadzili rekolekcje, przez pewien czas byli również parą filialną.

Pogrzeb Adama Kleimana odbędzie się w czwartek 29 września o 12.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Bytomiu (ul. Ligonia 2). Pożegnanie przy trumnie od godziny 11.30. Dzisiaj, 28 września o 20.00 różaniec w intencji Zmarłego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama