Nowy numer 41/2019 Archiwum

Kierunek Rzym

Kto leci z Narodową Pielgrzymką do Rzymu? Są jeszcze wolne miejsca. Z grupą z archidiecezji katowickiej wybiera się abp Wiktor Skworc. Wylot 19 października.

Wyczarterowany dla Górnoślązaków samolot startuje w środę 19 października, a wraca wieczorem w niedzielę 23 października. – Chcemy podziękować Bożej Opatrzności za 1050. rocznicę chrztu Polski. Ponadto wydarzenie to będzie uzupełnieniem przeżywanego w Kościele powszechnym Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia – wyjaśnia ks. Roman Chromy, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii.

Pomysł wyszedł od Konferencji Episkopatu Polski, więc podobne delegacje lecą ze wszystkich polskich diecezji.

W niedzielę 23 października wszyscy pielgrzymi z Polski wezmą udział w dziękczynnej Mszy św. za obecność chrześcijaństwa w Polsce i za niedawne Światowe Dni Młodzieży.

W programie jest specjalna audiencja z ojcem świętym Franciszkiem i wspólna modlitwa „Anioł Pański”. Śląscy pielgrzymi zwiedzą też m.in. katakumby św. Kaliksta, Koloseum, Forum Romanum, Panteon oraz bazylikę św. Sabiny na Awentynie – miejsce szczególnie związane ze Śląskiem. To właśnie tutaj habit z rąk św. Dominika przyjął św. Jacek Odrowąż. Ten żyjący 800 lat temu Ślązak głosił Ewangelię na ogromnych obszarach Europy Środkowej; to dzięki niemu wiara w Jezusa okrzepła wśród ludzi, którzy wcześniej jedną nogą tkwili jeszcze w pogaństwie. Święty Jacek był przez kilkaset lat uważany za jednego z największych świętych Kościoła powszechnego i w Rzymie pozostało po tym sporo śladów. Jest m.in. jedynym reprezentantem Polski wśród 138 figur świętych na kolumnadzie Berniniego wokół placu św. Piotra.

Zapisy w biurze PL TRAVEL, e-mail: biuro@pltravel.pl, tel. 694 980 161.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL