Nowy numer 33/2018 Archiwum

Śląsk łączy się z Asyżem

W światową modlitwę o pokój włącza się archidiecezja katowicka. W katedrze Msza św. we wtorek 20 września o ósmej rano.

Będzie jej przewodniczył w katedrze Chrystusa Króla w Katowicach abp Wiktor Skworc.

Właśnie we wtorek 20 września papież Franciszek po raz drugi w tym roku udaje się do Asyżu. Weźmie tam udział w Światowym Dnia Modlitwy o Pokój, zorganizowanym przez Wspólnotę św. Idziego.

Wraz z Papieżem w spotkaniu weźmie udział ponad 400 przywódców religijnych i politycznych z całego świata. Spotkanie organizowane jest 30 lat po pierwszym takim wydarzeniu, które odbyło się z inicjatywy i z udziałem św. Jana Pawła II. W tym roku towarzyszyć będą mu słowa: „Pragnienie pokoju: religie i kultury w dialogu”.

Abp Wiktor Skworc zachęca diecezjan, żeby w łączności z Ojcem Świętym prosili Boga o pokój. - Proszę, żebyśmy się włączyli w to wołanie o pokój dla całej ludzkiej rodziny, bo pokój, jak wszyscy widzimy, jest bardzo zagrożony - mówił wiernym zebranym na niedawnym odpuście w Pszowie.

Modlitwa o pokój będzie trwać 20 września także w parafiach archidiecezji katowickiej. Wierni zgromadzą się na Mszach św. i nabożeństwach w tej intencji.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama