Nowy numer 25/2021 Archiwum

Środy dla rodzin, Katowice-Zawodzie, od 5 października

Katowice-Zawodzie. Parafia Opatrzności Bożej w Katowicach-Zawodziu, Uniwersytet Ekonomiczny Wydział Informatyki i Komunikacji zapraszają na „Opatrznościowe środy dla rodziny”, czyli cykl czterech spotkań w miesiącu o charakterze formacyjno-warsztatowym, poświęconych tematyce rodzinnej. Początek 5 października o 19.00.

W pierwszą środę miesiąca odbędzie się "Modlitwa na dobry początek", czyli Eucharystia w intencji rodzin oraz cicha adoracja Najświętszego Sakramentu.

Druga środa: "Zakochanie… i co dalej?" to zaproszenie skierowane do zakochanych; oprócz Eucharystii w ich intencji prowadzone będą warsztaty dotyczące poznawania siebie nawzajem w związku, komunikacji, a także zdobywania umiejętności w tworzeniu relacji.

Z kolei spotkanie organizowane w trzecią środę miesiąca, "Zainwestuj w fundament", rozpocznie się od Eucharystii w intencji małżeństw, po której prowadzone będą warsztaty dotyczące budowania więzi małżeńskiej.

I wreszcie czwarta środa, "Porozmawiajmy o dzieciach!", poświęcona zostanie tematyce relacji pomiędzy rodzicami a dziećmi, dlatego też na Eucharystię w intencji dzieci zaproszone są całe rodziny. Warsztaty tego dnia dotyczyć będą sposobów komunikacji pomiędzy dziećmi a rodzicami.

Początek: 5 października, 19.00.

– Każde spotkanie rozpoczyna się Eucharystią z wcześniejszą okazją do spowiedzi oraz homilią poświęconą tematyce rodzinnej (na podstawie adhortacji apostolskiej papieża Franciszka "Amoris laetitia").

– Przybliżony czas jednego spotkania to 1,5 godz. (19.00-20.30).

– Organizatorzy zapewniają opiekę nad dziećmi.

– Kontakt: ks. prof. Grzegorz Polok: grzegorz.polok@ue.katowice.pl.

– Więcej informacji na Facebook: Opatrznościowe środy dla rodziny oraz strona internetowa : www.srodydlarodziny.pl.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama