Nowy numer 33/2018 Archiwum

Byłeś na ŚDM? W sobotę powtórka lipca 2016

Młodzi archidiecezji z abp. Wiktorem Skworcem podziękują Bogu za ŚDM i sakrament bierzmowania.

Spotkanie młodych archidiecezji, wolontariuszy, rodzin goszczących pielgrzymów świata i wszystkich diecezjan chcących podziękować Bogu za doświadczenie Światowych Dni Młodzieży odbędzie się w sobotę 17 września w katowickiej katedrze Chrystusa Króla. Początek o 9.45.

O 10.00 młody Kościół katowicki razem z abp. Wiktorem Skworcem uczestniczyć będzie w Eucharystii. Po niej młodzież spotka się z ambasadorem ŚDM Jankiem Melą. To najmłodszy w historii niepełnosprawny zdobywca biegunów, a także założyciel fundacji „Poza Horyzonty”.

O 12.30 w krypcie katedry specjalne podziękowanie otrzymają wolontariusze ŚDM. W tym samym czasie przed Wydziałem Teologicznym UŚ odbędzie się spotkanie integracyjne oraz wspólna zabawa.

O 13.15 uczestnicy spotkania zgromadzą się w budynku Wyższego Śląskiego Seminarium Duchownego, gdzie czeka na nich posiłek. W tym samym miejscu podczas Dni w Diecezji stołowali się młodzi świata.

Na spotkanie zaprasza również abp Wiktor Skworc.

Zaproszenie kieruję szczególnie do wszystkich zaangażowanych w dzieło Światowych Dni Młodzieży: do rodzin przyjmujących pielgrzymów, wolontariuszy oraz uczestników spotkań diecezjalnych i wydarzeń centralnych w Krakowie. Zapraszam także młodych, którzy w tym roku przyjęli sakrament bierzmowania, oraz ich świadków. Proszę, aby młodym towarzyszyli duszpasterze. Spotkajmy się w przededniu święta św. Stanisława Kostki, w sobotę 17 września 2016 r.” - pisze w specjalnym komunikacie.

Wszystkie relacje i nasze zdjęcia z ŚDM znaleźć można TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama