Nowy numer 33/2018 Archiwum

Największy w Europie Środkowo-Wschodniej rollercoaster

Kolejka trafi do Śląskiego Wesołego Miasteczka w Chorzowie. Ma mieć 40 metrów wysokości, pokonywać trasę o długości 908 metrów z maksymalną prędkością 95 km/h.

Śląskie Wesołe Miasteczko ma być zmodernizowane do 2019 r.  – W przyszłym roku (...) powinno być zagospodarowane ponad 60 proc. Śląskiego Wesołego Miasteczka. Na pięć stref trzy będą całkowicie gotowe w przyszłym roku, powierzchniowo to te największe – mówi Julius Vinter, odpowiedzialny za polski oddział Tatra Mountains Resort (TMR).

W tym roku Śląskie Wesołe Miasteczko odwiedziło ponad 130 tys. osób. – Spodziewamy się, że sezon zakończymy z wynikiem ok. 145 tys. osób, co oznacza wzrost 15–17 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Widać, że ludzie zauważają te zmiany, bo dużo już zagospodarowaliśmy, jest dużo przyjemniej, jest weselej w Wesołym Miasteczku – dodał.

– Śląskie Wesołe Miasteczko ma potencjał być średnim parkiem w Europie. (...) Potencjał Polski, tych miast, które są wokół, na to pozwala, trzeba tylko ludziom dostarczyć tego, co chcą, co znają z zagranicy. To powolutku przychodzi, ale w ciągu 2–3 lat będziemy widzieli, że tu przychodzi dużo więcej ludzi" – uważa Bohus Hlavaty, prezes TMR.

Śląskie Wesołe Miasteczko powstało w 1959 roku. Jest najstarszym lunaparkiem w Polsce. Znajduje się w centrum aglomeracji Górnego Śląska.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama