Nowy numer 38/2023 Archiwum

Śląski kapłan potrzebuje pomocy

O modlitwę i pomoc materialną dla poszkodowanych w trzęsieniu ziemi we Włoszech prosi abp Skworc.

W niedzielę 28 sierpnia w kościołach archidiecezji katowickiej odczytany zostanie specjalny komunikat metropolity katowickiego. W trzęsieniu ziemi, które nawiedziło środkowe Włochy cudem ocalał ks. Krzysztof Kozłowski pochodzący z Pszczyny. Zginęli jednak jego parafianie, wielu z nich jest rannych i bez dachu nad głową.

Oto pełny tekst odezwy abp. Skworca:

"Drodzy Diecezjanie, Bracia i Siostry!

W minioną środę dotarła do nas wiadomość o trzęsieniu ziemi w środkowych Włoszech. Kataklizm sprawił, że kilkaset rodzin straciło swoich bliskich, domy i miejsca pracy. Runęły też kościoły. Wszystkim, których dotknęły skutki tej tragedii, składamy serdeczne wyrazu współczucia.

Jednym z poszkodowanych i ocalałych jest ksiądz naszej archidiecezji, Krzysztof Kozłowski, pracujący od 2 lat w Accumoli. Zapewniamy naszego Brata i jego parafian o duchowej bliskości. Wszystkich polecamy Bogu bogatemu w miłosierdzie, prosząc o życie wieczne dla zmarłych i moc ducha dla ich rodzin, bliskich i przyjaciół. Do Matki Bożej Nieustającej Pomocy wołamy o wstawiennictwo i pomoc!

Bracia i Siostry! Mieszkańcy terenów dotkniętych trzęsieniem ziemi nie poradzą sobie z naprawą zniszczeń bez pomocy z zewnątrz. Straty materialne są poważne. Dlatego serdecznie Was proszę o modlitwę za wszystkie ofiary trzęsienia ziemi oraz w intencji osób, które tak niespodziewanie znalazły się dramatycznej sytuacji życiowej. Proszę także o pomoc materialną. W niedzielę 4 września parafialne zespoły Caritas zbiorą przed kościołami naszej archidiecezji ofiary, przeznaczone dla parafii, w której posługuje ksiądz naszej archidiecezji.

Kataklizmy, których jesteśmy świadkami, skłaniają nas do troski o bliźnich. Uczą także pokory i modlitewnej postawy w każdej sytuacji. Prośmy dobrego Boga, by zachował nas od wszelkich nieszczęść i klęsk żywiołowych. »Święty Boże, Święty mocny, Święty nieśmiertelny – zmiłuj się nad nami i nad całym światem«. Wszystkim z serca błogosławię".

† Wiktor Skworc

Arcybiskup Metropolita Katowicki

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast