Reklama

Panie, w niedzielę Piekary są wasze

Zbliża się kolejna Pielgrzymka kobiet i dziewcząt na piekarskie wzgórze. Będzie wyjątkowa z kilku ważnych powodów.

Po pierwsze dlatego, że odbywa się niespełna miesiąc po Światowych Dniach Młodzieży. Każdy przechowuje swoje wspomnienia z tego niezwykłego czasu. Jednym z nich podzieliła się ze mną ostatnio moja koleżanka z pracy.

Jej 8,5-letni syn, oglądając relację ze Mszy Posłania w Brzegach, nagle zaczął płakać. Zdziwiona reakcją dziecka, zapytała, co się stało. - Wiesz, mamo, papież przyjechał do Polski. A ja w tym tygodniu byłem taki niegrzeczny, ani razu nie pomyślałem o Bogu - odpowiedział jej wtedy.

My także w specjalnym wydaniu "Gościa Piekarskiego" dzielimy się naszymi wspomnieniami i zdjęciami z ŚDM na Śląsku i w Krakowie. Dodatkowo w rozmowie z ks. Rafałem Skitkiem o doświadczeniu młodego Kościoła mówi abp Wiktor Skworc.

Tegoroczne piekarskie pielgrzymowanie kobiet jest niezwykłe również z powodu 1050. rocznicy chrztu Polski. W dziękczynienie za to wydarzenie włączą się biskupi czescy. To dzięki ich przodkom na ziemiach polskich zaczęto wymawiać imię Jezus.

W "Gościu Piekarskim" piszemy o tegorocznym kaznodziei, abp. Janie Graubnerze z Ołomuńca oraz o dziejach chrztu na Śląsku, które najprawdopodobniej rozpoczęły się jakieś 100 lat przed chrztem Mieszka.

Po trzecie niedzielne spotkanie w Piekarach jest wyjątkowe z powodu trwającego Roku Miłosierdzia. O tym, czy można je kupić i czy Bóg traktuje nas jako klientów w felietonie pisze Marcin Jakimowicz.

W tym numerze "Gościa" przeczytać można też o Kasi Grysko, żonie, matce i tancerce w zespole "Śląsk", która dzieli się swoim sposobem na realizację marzeń. Z kolei o cudach Pana Boga mówi Ela Dmitryszyn, żona, mama i babcia, niewidoma od 25 lat.

Dla uczestników pielgrzymki przygotowaliśmy także prezenty: płytę Koronka do Bożego Miłosierdzia lub film DVD "Faustyna".

Do Matki Bożej Piekarskiej wszystkie Ślązaczki zaprasza abp Wiktor Skworc.

Program piekarskiej pielgrzymki

8.00 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP

8.30  Modlitwa różańcowa

9.30 Procesja z obrazem Matki Bożej Piekarskiej na Kalwarię. Słowo powitalne Metropolity Katowickiego

10.30 Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca, homilię wygłosi abp Jan Graubner z Ołomuńca

13.45  Godzina młodzieżowa

15.00 Nieszpory maryjne pod przewodnictwem bp. Marka Szkudły. Homilię wygłosi o. bp Zbigniew Kusy OFM z Republiki Środkowej Afryki

16.00 Procesja do bazyliki piekarskiej

Spotkanie relacjonować będzie Radio eM - 107,6 FM. Będzie można je śledzić także na naszej stronie: katowice.gosc.pl.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..