Nowy numer 21/2018 Archiwum

Staniecie się rybakami ludzi

Ewangelię dnia komentuje Aleksandra Bochenek.

– Jezus powołuje w samym środku codzienności. W samym środku tego, co jest dla nas najważniejsze: naszej pracy, naszych relacji, naszych studiów. Tego, gdzie jesteśmy – mówi Aleksandra.

Powołuje ludzi zwyczajnych. ­– Umówmy się. To nie byli jacyś faryzeusze, uczeni w Piśmie czy wielcy naukowcy. Tylko po prostu ludzie ciężkiej, fizycznej pracy – dodaje.

Uczniowie za Jezusem wyruszyli od razu. Dzisiaj nie jest to proste. – W życiu duchowym (...) "natychmiast" to nie jest takie łatwe słowo. Szczególnie jeżeli chodzi o pracę nad sobą, o wychodzenie z grzechu, o pracę nad konkretnymi relacjami. No i wreszcie o pójście za Bożym zaproszeniem.

Słowo w Środku - Aleksandra Bochenek - 17.08.2016 - (Mk 1, 14-20)
Dom Formacyjny Ruchu Światło-Życie Wisła Jawornik

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • Gość Alaska
    19.08.2016 10:25
    Piękne rozważanie, trafiło mnie od razu, chwała Panu
    doceń 0

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma