Nowy numer 33/2018 Archiwum

Zawodnicy GKS Tychy spełniają marzenie Jacka

Ma 12 lat, porusza się dzięki specjalnej protezie lub o kulach i gra w piłkę.

Ma zaledwie 12 lat i dokładnie sprecyzowany plan na życie, choć napotyka w nim od początku wiele trudności.

Jacek Konieczny urodził się z niedorozwojem kończyny dolnej. Porusza się dzięki specjalnej protezie lub o kulach. Dzięki swoim rodzicom starał się jednak nigdy nie odstawać od rówieśników i realizował swoją pasje. A tą jest piłka nożna.

Jacek jest najmłodszym zawodnikiem AMP Futbolu w Polsce, czyli piłkarskiej drużyny osób po amputacji kończyn. Dzięki GKS Tychy chłopak spełnił kolejne swoje marzenie. Więcej na ten temat w reportażu Eweliny Lach.

Amp Futbol to dyscyplina znana na całym świecie. W Polce dopiero raczkuje. Do tej pory w całym kraju powstało zaledwie 5 klubów. Kuloodporni Bielsko- Biała są pierwszą i jedyną drużyną AMP Futbolu na Śląsku. W planach jest utworzenie sekcji juniorskiej. Ma w tym pomóc współpraca z GKS Tychy.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama