Nowy numer 42/2019 Archiwum

Z wiarą na rowerach

Młodzi z Mysłowic na rowerach ruszyli do Gdańska. Chcą codziennie pokonywać 100 km.

„Rowerowa (sz)koła wiary" - to nazwa niecodziennych rekolekcji w drodze. Ich uczestnicy postanowili przemierzać przynajmniej 100 kilometrów dziennie.

W długą i dość męczącą podróż wystartowali 2 sierpnia. Trasa zakończy się ok. 17 sierpnia w Gdańsku.

Rekolekcje prowadzi kapłan z parafii NSPJ ks. Szymon Kocur; wraz z nim jedzie niewielka, ośmioosobowa grupa młodych ludzi, nie tylko z samych Mysłowic ale i spoza miasta. Przed wyjazdem, który rozpoczął się o 6.45 rano, rowerzystów pobłogosławił proboszcz ks. Krzysztof Kasza.

- Mimo że w większości jesteśmy amatorami i nasza rowerowa aktywność ma bardziej charakter sezonowy niż regularny, w czasie wyprawy chcemy przejechać minimum 100 kilometrów dziennie. Czy nam się to uda, zależy od naszej kondycji i, oczywiście, od pogody. Pojedziemy przecież z 25-kilogramowym bagażem na osobę - powiedział ks. Szymon Kocur.

- Inspirację do naszej mysłowickiej wyprawy stanowiła m.in. grupa Niniwa Team z Kokotka. 

Podobnie jak młodzi z Niniwy mysłowiczanie nie zaplanowali miejsc noclegowych, jadą więc "na wiarę". Chcą poprzez Polskę wschodnią dotrzeć do Gdańska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL