Nowy numer 33/2018 Archiwum

Był wielkim apostołem Bożego miłosierdzia

Śp. kard. Franciszka Macharskiego wspomina abp Wiktor Skworc.

 - Był człowiekiem skromnym, troszczył się o potrzebujących, o chorych, praktykował na co dzień uczynki miłosierdzia - przyznaje abp Wiktor Skworc.

- Zapamiętamy go jako człowieka, który był wielkim apostołem Bożego miłosierdzia.

Z śp. kard. Franciszkiem Macharskim metropolita katowicki spotykał się, kiedy jako rektor krakowskiego seminarium prowadził rekolekcje dla śląskich kleryków, potem spotykali się w Piekarach na pielgrzymkach mężczyzn.

Kardynał był obecny również na święceniach biskupich abp. Skworca. Metropolita katowicki odwiedzał go także kiedy kard. Macharski był już na emeryturze.

Kard. Franciszek Macharski był metropolitą krakowskim w latach 1979-2005. Jego poprzednikiem i wielkim przyjacielem był Karol Wojtyła.

Przyczynił się do budowy bazyliki Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach. Był jednym z trzech polskich kardynałów uczestniczących w konklawe, które wybrało następcę Jana Pawła II, Benedykta XVI.   

Jego pogrzeb odbędzie się w najbliższy piątek w katedrze na Wawelu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama