Nowy numer 21/2018 Archiwum

Mary Wagner dziś w Katowicach

Spędziła w kanadyjskich więzieniach w sumie już 6 lat za obronę życia.

Do więzienia trafiała za to, że kobietom wchodzącym do klinik aborcyjnych wręczała róże i proponowała rozmowę. Dzieje się to w kraju, który uchodzi za cywilizowany: w Kanadzie. Jedna z sędzi, która w przeszłości skazała Mary na więzienie, powiedziała jej nawet: „Jesteście w błędzie: ty i twój Bóg”.

Mary po wyjściu na wolność znowu wracała pod kliniki aborcyjne - a kanadyjscy sędziowie na nowo osadzali ją za kratami.

W poniedziałek 1 sierpnia z Mary Wagner można spotkać się w auli Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach (ul. Jordana 18). O 18.00 będzie można tu uczestniczyć bezpłatnie w projekcji filmu Grzegorza Brauna „Nie o Mary Wagner”, natomiast samo spotkanie z kanadyjską obrończynią życia zacznie się o 19.00.

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma