Pociągniemy to dalej

Prezydent Katowic o spotkaniu młodzieży na katowickim lotnisku Muchowiec.

O podsumowanie spotkania młodych świata poprosiliśmy prezydenta Katowic, Marcina Krupę.

Oto jego wypowiedź:

– Trzeba podkreślić wspaniałą współpracę przy tym wydarzeniu. Wiele różnych środowisk współpracowało, by osiągnąć tak wielki sukces. To było widać po zadowolonej młodzieży, która zebrała się na Muchowcu, na naszej Górze Karmel – powiedział.

– Wielu pamięta jeszcze pobyt Jana Pawła II w Katowicach i jego pielgrzymkę w 1983 roku. To chyba drugie tak wielkie wydarzenie organizowane zarówno przez Kościół, jak i władze świeckie: prezydenta miasta Katowice i marszałka województwa śląskiego. Pokazaliśmy, że potrafimy dobrze współpracować. Bardzo się cieszę tak wspaniale zachowującą się młodzieżą, pogodną i uśmiechnięta. Biegali po Katowicach. Zostawili nam piękne obrazki, np. gdy siedzieli na schodach katedry. Trochę mi to przypomina południe Europy – mówił.

– Imprezę na Muchowcu możemy zaliczyć do udanych, do wielkich imprez w mieście Katowice. Mam nadzieję, że młodzież będzie o nas dobrze mówić. Że u siebie, w swoich domach powiedzą, że Śląsk to bardzo gościnny region. Bo ta różnorodność kulturowa, której doświadczyliśmy, pokazuje, jak piękny jest to czas – powiedział. – Młodzi świata są zjednoczeni wokół Boga w jednym Kościele! To jest ciekawe i bardzo piękne. To młodzież, która czuje wartości. Miejmy nadzieję, że zarażą nas swoją energią, a my pociągniemy to dalej – dodał.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..