Nowy numer 47/2019 Archiwum

Dobry zasiew

Abp Wiktor Skworc o spotkaniu na Muchowcu.

Głównym celebransem Mszy św. na lotnisku Muchowiec  w Katowicach był abp Wiktor Skworc. To drugie tak ważne spotkanie w tym miejscu. W rozmowie z nami wspomina wizytę św. Jana Pawła II w 1983 roku.

– To wydarzenie, które tutaj na Muchowcu aktualnie się odbywa przypomina mi tamto z roku 1983. Tamto (...) było inne. Nie było oczywiście gości zagranicznych. Generalnie była tylko nasza diecezja. Cały Śląsk się zebrał, by spotkać się z Ojcem św. – powiedział.

– Tutaj mamy reprezentację z całego świata, z wielu Kościołów. Nie tylko z Europy, ale i z poza niej. Przeżywamy prawdę, że Kościół jest rzeczywistością globalną. Że jest katolicki. Że jest powszechny. Że Ewangelia jest głoszona we wszystkich językach – dodał. – Jestem głęboko przekonany, że ten dobry zasiew, który się tutaj dokonuje i dokona się jeszcze w pełni w Krakowie będzie owocował w sercach tych młodych ludzi. A nam pozostanie świadomość wspólnoty ludzkiej, ale także kościelnej, którą buduje nasza wiara; buduje Jezus Chrystus przez nas – dodał.

My też wierzymy, że zarówno dla Archidiecezji Katowickiej, jak i dla całego Kościoła w Polsce, Dni w Diecezji i ŚDM w Krakowie, to czas dobrego zasiewu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama