Nowy numer 25/2021 Archiwum

Już dziś wielki koncert na Muchowcu

Wspólnie spotkają się na nim młodzi świata i Ślązacy. Zobacz, jak dojechać na lotnisko.

Najważniejsze spotkanie podczas Dni w Diecezji, na którym zgromadzą się wszyscy młodzi w tym czasie przebywający na terenie archidiecezji katowickiej oraz Ślązacy rozpocznie się o 15.00. Wstęp wolny.

Już dziś wielki koncert na Muchowcu   Spotkanie na Muchowcu rozpocznie się o 15.00. Scena czeka już na zagranicznych gości Joanna Juroszek /Foto Gość

W programie:

15.00 - prezentacja wspólnot międzynarodowych,
16.15 - widowisko "Góra Karmel",
17.30 - Msza święta,
19.00 - koncerty: Colony House, Steven Curtis Chapman, TGD

Kierowców w sobotę czekają utrudnienia drogowe. Od 6.00 do 24.00 z ruchu wyłączone zostały ulice:
ul. Francuska (na odcinku od ul. Ceglanej do Parku Leśnego),
ul. Lotnisko (na odcinku od ul. Francuskiej do ul. Pułaskiego),
ul. Szybowcowa (na odcinku od ul. Lotnisko do ul. Rodańskiej),
wyjazd z C.H. Trzy Stawy w kierunku ul. Lotnisko (wyjazd z ronda),
wyjazd z C.H. Trzy Stawy w kierunku ul. Rodańskiej.
 

Pielgrzymi z identyfikatorem ŚDM będą mogli korzystać z darmowej komunikacji KZK GOP. Także Ślązacy wybierający się na Muchowiec będą mogli skorzystać z darmowych autobusów. To linie: S1, S2, S3.

Linia S1 kursować będzie w Katowicach między dzielnicami: Panewnikami, Ligotą, Brynowem (przystanek „Katowice Francuska WORD") i centrum Katowic (przystanek Katowice Mickiewicza).

Linia S2 kursować będzie w Katowicach na trasie od centrum (zatrzymywać się będzie na przystankach: Katowice Aleja Korfantego, Katowice Mickiewicza, Katowice Dworzec - stanowisko nr 5) do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy");

Linia S3 kursować będzie od Mysłowic przez katowicką dzielnicę Giszowiec do lotniska Muchowiec (przystanek „Osiedle Paderewskiego Trzy Stawy").

W tym dniu wprowadzone zostaną również zmiany tras przejazdu dla linii autobusowych numer 12 i 920. Dodatkowo, dla większości kursów autobusów i tramwajów wprowadzona zostanie obsługa taborem o zwiększonej pojemności.

Dodatkowe pociągi w tym dniu zaplanowały też Koleje Śląskie. Będzie 9 nocnych pociągów, którymi będzie można wrócić do Tychów, Rybnika, Rudy Śl., Wodzisławia, Pszczyny i Łaz.

Mogą z nich korzystać wszyscy, nie tylko pielgrzymi ŚDM.

Przeczytaj także: 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama