Nowy numer 25/2021 Archiwum

W piątek rusza festiwal w Żorach

To Festiwal Youth Arise International. Będziemy go relacjonować na naszej stronie.

Pierwszymi pielgrzymami w Żorach były dwie Brazylijki: Karla i jej koleżanka. Następnie w środę około 19.00 dotarła grupa Maltańczyków. W czwartek przyjechali pielgrzymi z Malezji, Kanady, Włoch, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Kataru. I nadal nowe grupy dojeżdżają.

Swoim świadectwem podzielił się Das z Indii, seminarzysta należący do "Jesus Youth Movement" (Chrystusowego Ruchu Młodzieży) w Indiach:

"Pierwszy raz odwiedzam Polskę. Gdy myślę o Polsce od razu przychodzi nam na myśl papież Jan Paweł II. Podczas moich studiów teologicznych w Rzymie uczyłem się również o bogatej historii Polski, która broniła wiary chrześcijańskiej w Europie przeciwko Osmańskim Islamskim najeźdźcom, podczas bitwy pod Wiedniem pod przywództwem polskiego króla.

Lecz brak mi słów, by opisać moje pierwsze wrażenia z pobytu w Żorach i wizyty pielgrzymów w sanktuarium w Częstochowie. Czuję, że Polska jest jak żyzna gleba dla chrześcijaństwa, a w szczególności dla Kościoła katolickiego.

Doświadczyłem ciepła od ludzi. Podczas kilku dni pobytu w Polsce i wizyt w różnych miejscach takich jak Żory i Kraków, zrozumiałem, że Polacy są bardzo szczodrzy, życzliwi i religijni. (...)

Naprawdę, czuję Boże Miłosierdzie spływające obficie na tę ziemię, Niech Bóg błogosławi Polskę".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama