Nowy numer 33/2018 Archiwum

Mam dla was dobrą nowinę!

Międzynarodowa wspólnota św. Jana na Mszy w katedrze Chrystusa Króla spotkała się z abp. Wiktorem Skworcem.

Do Katowic przyjechało ok. 1,5 tys. młodych z siostrami i braćmi tej międzynarodowej wspólnoty. Zgromadzenie liczy zaledwie 40 lat. Głównym jego zadaniem jest duszpasterstwo młodzieży.

W homilii, która tłumaczona była na francuski (przez ks. Jacka Plecha), włoski, angielski, chiński, hiszpański, litewski i filipiński, abp Wiktor Skworc przekazał młodym pięć ważnych informacji. O miłosierdziu, o wierności, o Ewangelii i o przypowieściach.

- Mam dla was dobrą nowinę! Dlatego, że Ewangelia jest dobrą nowiną. Moi drodzy, do was odnoszą się słowa z dzisiejszej Ewangelii: błogosławione, szczęśliwe wasze oczy i uszy, że tu i teraz widzicie i słyszycie wielkie dzieła Boże. Że przybyliście na Campus Misericordiae, aby doświadczyć miłosierdzia, a potem o nim świadczyć. Niech w waszym życiu wierność idzie z młodością, a wasza młodość niech trwa przez całe życie - zachęcał ich metropolita katowicki.

Razem z młodymi świata modlił się także Marcin Krupa, prezydent Katowic.

Mszy przewodniczył abp Wiktor Skworc   Mszy przewodniczył abp Wiktor Skworc Joanna Juroszek /Foto Gość

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama