Nowy numer 39/2023 Archiwum

Darmowym pociągiem na Jasną Górę

Z okazji Światowych Dni Młodzieży Koleje Śląskie uruchomią ok. 70 dodatkowych pociągów, z czego ok. 50 kursować będzie od 20 do 24 lipca i od 30 do 31 lipca.

Każdy mieszkaniec województwa śląskiego 28 lipca będzie mógł darmowym pociągiem udać się do Częstochowy na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Bezpłatne pociągi tego dnia kursować będą w województwie oraz na trasie Katowice-Oświęcim.

Do Częstochowy i z powrotem KŚ uruchomią 21 dodatkowych połączeń. Dowiozą one pielgrzymów na jasnogórską poranną Mszę oraz umożliwią powrót w kierunku południowym (m.in. do Zawiercia, Myszkowa, Dąbrowy Górniczej, Będzina, Sosnowca, Katowic) i południowo-zachodnim (m.in. do Lublińca, Tarnowskich Gór, Bytomia, Katowic).

Pociągiem będzie można udać się także na spotkanie z młodymi świata na katowickim lotnisku Muchowiec. W sobotę 23 lipca Koleje Śląskie zaplanowały 10 dodatkowych pociągów nocnych. Będzie można nimi wrócić do Tychów, Rybnika, Wodzisławia Śląskiego, Zabrza i Pszczyny.

W ramach ŚDM kursować będzie ok. 50 dodatkowych pociągów do Oświęcimia, Katowic, Radzionkowa, Wodzisławia Śl., Tychów i Pszczyny.

Dodatkowymi pociągami będzie można dotrzeć do Oświęcimia, gdzie pielgrzymi zobaczyć chcą Muzeum Auschwitz-Birkenau, i do Radzionkowa. To stacja najbliższa Piekarom Śląskim, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej.

Listę rozkładowych oraz dodatkowo uruchamianych połączeń, (z których będą mogli skorzystać zarówno zgłoszeni uczestnicy ŚDM, jak i pozostałe osoby), znaleźć można tutaj.

Niektóre z rozkładowych pociągów w czasie trwania ŚDM zostaną zastąpione komunikacją autobusową. Część dodatkowych pociągów będzie zarezerwowana dla grup zorganizowanych przez stronę kościelną. Z pozostałych połączeń będą mogli skorzystać wszyscy zainteresowani.

Więcej na stronie przewoźnika.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast