GN 32/2018 Archiwum

Volare, cantare, oh oh oh!

Rozśpiewani Włosi już zdobyli serca Ślązaków.

Najliczniejszą grupę w archidiecezji katowickiej w ramach Dni w Diecezji stanowią Włosi. Jest ich ponad 2,5 tysiąca. Stacjonują m.in. w rejonach tyskim i rybnickim.

Grupa z diecezji Oria w Apulii dotarła do dekanatu knurowskiego wczoraj późnym popołudniem. Dni w Diecezji spędzą w parafii św. Urbana w Paniówkach. Przybyli zmęczeni, ale pełni entuzjazmu i ze śpiewam na ustach.

Słychać było nie tylko słowa tegorocznego hymnu ŚDM, lecz także znaną wszystkim piosenkę Domenica Modugno "Volare, cantare, oh oh oh".  Posłuchajcie sami, jak wypadli Włosi! Słoneczniki wręczyły im dziewczynki z grupy Dzieci Maryi.

Włosi z diecezji Oria w Paniówkach
Gość Katowicki
Pielgrzymi z włoskiego Piemontu do parafii bł. Karoliny w Tychach przybyli wcześniej niż ich rówieśnicy z Apulii. Już w Godzinie Miłosierdzia spotkali się z rodzinami, które przyjęły ich pod swój dach. Gości powitał proboszcz parafii, ks. Józef Szklorz. – Chcemy przywitać was tradycyjnie chlebem i solą – mówił.

Nie zabrakło modlitwy, rozmów, spacerów oraz wspólnych posiłków. Jak mówi ks. Marcin Wylężek, wikariusz z parafii bł. Karoliny w Tychach, "najczęściej powtarzane słowa to: benvenuti, grazie oraz buona notte! Fotorelację z pobytu grupy z Piemontu znajdziesz TUTAJ.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama