Volare, cantare, oh oh oh!

Rozśpiewani Włosi już zdobyli serca Ślązaków.

Najliczniejszą grupę w archidiecezji katowickiej w ramach Dni w Diecezji stanowią Włosi. Jest ich ponad 2,5 tysiąca. Stacjonują m.in. w rejonach tyskim i rybnickim.

Grupa z diecezji Oria w Apulii dotarła do dekanatu knurowskiego wczoraj późnym popołudniem. Dni w Diecezji spędzą w parafii św. Urbana w Paniówkach. Przybyli zmęczeni, ale pełni entuzjazmu i ze śpiewam na ustach.

Słychać było nie tylko słowa tegorocznego hymnu ŚDM, lecz także znaną wszystkim piosenkę Domenica Modugno "Volare, cantare, oh oh oh".  Posłuchajcie sami, jak wypadli Włosi! Słoneczniki wręczyły im dziewczynki z grupy Dzieci Maryi.

Włosi z diecezji Oria w Paniówkach
Gość Katowicki
Pielgrzymi z włoskiego Piemontu do parafii bł. Karoliny w Tychach przybyli wcześniej niż ich rówieśnicy z Apulii. Już w Godzinie Miłosierdzia spotkali się z rodzinami, które przyjęły ich pod swój dach. Gości powitał proboszcz parafii, ks. Józef Szklorz. – Chcemy przywitać was tradycyjnie chlebem i solą – mówił.

Nie zabrakło modlitwy, rozmów, spacerów oraz wspólnych posiłków. Jak mówi ks. Marcin Wylężek, wikariusz z parafii bł. Karoliny w Tychach, "najczęściej powtarzane słowa to: benvenuti, grazie oraz buona notte! Fotorelację z pobytu grupy z Piemontu znajdziesz TUTAJ.

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..