Nowy numer 24/2021 Archiwum

Rejon Rybnik zaprasza na Dni w Diecezji

Miasto przygotowuje się na przyjęcie relikwii św. Teresy z Lisieux. Ale nie tylko.

Niewątpliwie najważniejszym wydarzeniem Dni w Diecezji w rejonie Rybnik będzie peregrynacja relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach oraz jej rodziców, świętych Ludwika i Zelii Martin. Teresa z najwyższym uznaniem pisała o nich w „Dziejach duszy” i darzyła wdzięczną miłością. „Święta rodzina” przybywa do rybnickich rodzin, chciałoby się powiedzieć.

By przekonać się o aktualności przesłania świętej z Lisieux, trzeba koniecznie wybrać się do Chwałowic. Peregrynacja odbędzie się od 21 do 23 lipca.

Ks. Teodor Suchoń
Gość Katowicki
Sanktuarium w Chwałowicach otwarte będzie przez dwie kolejne noce (21 i 22 lipca). – Ma to być czas na osobistą kontemplację i wyciszenie się – mówi ks. Suchoń. – Wszyscy pielgrzymi będą mogli napić się czegoś ciepłego. Po każdej Mszy św. w czasie trwania peregrynacji odbędzie się poświęcenie róż.

Święta Teresa z Lisieux zatrzyma się wcześniej w Rogowie (20 lipca) oraz w drodze na ŚDM do Krakowa u Sióstr Karmelitanek oraz w Hospicjum Cordis w Katowicach (23 lipca).

W Rybniku nie zabraknie też katechez i ewangelizacji, modlitwy i świadectw. Na scenie zagrają m.in. Carrantuohill, Maleo i New Life Music. Specjalną atrakcją będzie pokaz Bractwa Ognia Spaleni na rybnickim rynku.

ŚDM Rybnik Bazylika - filmik promujący
Julia Szklanny
Dokładny program Dni w Diecezji w rejonie Rybnik znajdziesz TUTAJ.

Wielkie świętowanie zapowiada się także w Knurowie i okolicach.  Pielgrzymi zwiedzą m. in. zabytkową Kopalnię Guido w Zabrzu oraz zobaczą pokaz walk rycerskich na Zamku w Chudowie.

Program Dni w Diecezji w Knurowie możesz sprawdzić TUTAJ.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama