GN 24/2018 Archiwum

Kondolencje abp. Skworca po zamachu w Nicei

"Nasze modlitwy towarzyszą rodzinom tych wszystkich, którzy stracili życie" - czytamy w komunikacie metropolity katowickiego.

Po tragicznym w skutkach zamachu w Nicei na ręce bp. André Marceau, ordynariusza diecezji nicejskiej, kondolencje złożył abp Wiktor Skworc.

Metropolita katowicki zapewnił o bliskości i solidarności Kościoła w Polsce, szczególnie wiernych archidiecezji katowickiej: "Nasze modlitwy towarzyszą rodzinom tych wszystkich, którzy stracili życie albo zostali ranni, jak również temu, który dokonał tego strasznego zamachu".

Arcybiskup Skworc przypomniał także o obietnicy życia wiecznego jako źródle miłosierdzia i pokoju: "Niech obietnica Jezusa Chrystusa wyrażona w słowach: 'Ja jestem zmartwychwstaniem i życiem. Kto we Mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. Każdy, kto żyje i wierzy we Mnie, nie umrze na wieki' (J 11,25-26) wznieci w naszych sercach nadzieję Bożego miłosierdzia i życia w pokoju".

W diecezji Nicea posługuje 5 kapłanów z archidiecezji katowickiej. Abp Skworc odwiedził ich w ubiegłym roku. W nicejskiej katedrze odprawił Mszę św. Krzyżma.

Do archidiecezji katowickiej przyjedzie młodzież z południa Francji, by wziąć udział w Dniach w Diecezji, które poprzedzają centralne obchody ŚDM w Krakowie.

Będzie również gościł bp André Marceau. Z uwagi na uroczystości pogrzebowe ofiar tragicznego zamachu do Polski dotrze on jednak nieco później.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama