Nowy numer 33/2018 Archiwum

Miłosierny Jezus na plebanii

Fresk na elewacji probostwa przy parafii św. Jacka w Mysłowicach-Morgach pojawił się na krótko przed ŚDM.

Wizerunek Jezusa znaleźć można na tylnej ścianie budynku, w którym mieszczą się mieszkania dla księży, kancelaria parafialna i salki katechetyczne.

Fresk znaleźć można na probostwie przy parafii św. Jacka   Fresk znaleźć można na probostwie przy parafii św. Jacka Danuta Sowa Kilkumetrowy fresk Jezusa Miłosiernego, nowa atrakcja dzielnicy i parafii, to także pamiątka zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. W tej mysłowickiej parafii jest centralny punkt ŚDM, którego koordynatorami są proboszcz, ks. Mirosław Dubiel oraz wikary, ks. Sebastian Lewandowski.

Fresk Miłosiernego wykonała Monika Kieromin-Zając, nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej nr 17 w dzielnicy Krasowy i instruktorka zajęć plastycznych w tamtejszej filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Malowidło, poza postacią Jezusa, w tle ukazuje kościół św. Jacka.

W Mysłowicach, równocześnie z ŚDM w Krakowie, od 25 do 29 lipca odbywać będzie się Festiwal Młodych. Uczestniczyć będzie w nim ok. 4,5 tys. młodych świata. Później wszyscy udadzą się na spotkanie z papieżem w Brzegach.

Szczegółowy program wydarzeń, w których uczestniczyć mogą także Ślązacy, opublikujemy w kolejnym numerze "Gościa Katowickiego" (na 24 lipca).

Informacje o Festiwalu Młodych w Mysłowicach znaleźć można także tutaj oraz tutaj.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama