Nowy numer 24/2021 Archiwum

Miłosierny Jezus na plebanii

Fresk na elewacji probostwa przy parafii św. Jacka w Mysłowicach-Morgach pojawił się na krótko przed ŚDM.

Wizerunek Jezusa znaleźć można na tylnej ścianie budynku, w którym mieszczą się mieszkania dla księży, kancelaria parafialna i salki katechetyczne.

Miłosierny Jezus na plebanii   Fresk znaleźć można na probostwie przy parafii św. Jacka Danuta Sowa Kilkumetrowy fresk Jezusa Miłosiernego, nowa atrakcja dzielnicy i parafii, to także pamiątka zbliżających się Światowych Dni Młodzieży. W tej mysłowickiej parafii jest centralny punkt ŚDM, którego koordynatorami są proboszcz, ks. Mirosław Dubiel oraz wikary, ks. Sebastian Lewandowski.

Fresk Miłosiernego wykonała Monika Kieromin-Zając, nauczycielka plastyki w Szkole Podstawowej nr 17 w dzielnicy Krasowy i instruktorka zajęć plastycznych w tamtejszej filii Mysłowickiego Ośrodka Kultury.

Malowidło, poza postacią Jezusa, w tle ukazuje kościół św. Jacka.

W Mysłowicach, równocześnie z ŚDM w Krakowie, od 25 do 29 lipca odbywać będzie się Festiwal Młodych. Uczestniczyć będzie w nim ok. 4,5 tys. młodych świata. Później wszyscy udadzą się na spotkanie z papieżem w Brzegach.

Szczegółowy program wydarzeń, w których uczestniczyć mogą także Ślązacy, opublikujemy w kolejnym numerze "Gościa Katowickiego" (na 24 lipca).

Informacje o Festiwalu Młodych w Mysłowicach znaleźć można także tutaj oraz tutaj.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama