Nowy numer 24/2021 Archiwum

Do ŚDM przygotowywali się w... klasztorze

Pielgrzymi z Włoch już gotowi na ŚDM.

Już w przyszłym tygodniu archidiecezja katowicka przyjmie młodych z różnych stron świata. Według danych pochodzących z Diecezjalnego Centrum ŚDM w Katowicach, najliczniejszą grupę stanowić będą Włosi - ponad 2500 pielgrzymów.

Wśród nich jest m.in grupa młodzieży z diecezji Oria z Apulii leżącej w południowej części Italii.

- Do ŚDM przygotowujemy się od dawna. Nie umiemy się już doczekać spotkania w Polsce - mówi ks. Emanuel Balestra, odpowiedzialny za grupę.

Młodzież z diecezji Oria   Młodzież z diecezji Oria
ks. Emanuel Balestra

Z diecezji Oria na ŚDM wybiera się ponad 40 osób, w tym 5 duchownych. Do Krakowa dotrze także bp Vincenzo Pisanello. Podczas Dni w Diecezji pielgrzymi zatrzymają się dekanacie knurowskim. Zamierzają też zwiedzić Oświęcim oraz Częstochowę.

- O pomoc w dobrym przygotowaniu się do ŚDM w Krakowie poprosiliśmy nasze siostry klauzurowe. Razem modliliśmy, aby ten czas dobrze przeżyć - dodaje.

Młodzież z diecezji Oria z siostrami klauzurowymi   Młodzież z diecezji Oria z siostrami klauzurowymi
ks. Emanuel Balestra

- Za nami ostatnie spotkanie przed wyjazdem do Polski - mówi ks. Balestra. - Mamy dla was małą niespodziankę: pozdrowienia od naszego biskupa.

bp Vincenzo Pisanello
Gość Katowicki
Tłumaczenie:

Bardzo serdecznie pozdrawiam archidiecezję katowicką, która przyjmie naszą młodzież podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Życzę wszelkiego dobra ukochanej ziemi polskiej, która nam ofiarowała tak wielki dar - św. Jana Pawła II. Niech on wstawia się na nami, za tym Kościołem, naszym Kościołem, za całym Kościołem, abyśmy mogli przybyć z radością na spotkanie z Chrystusem. Wszystkiego dobrego i dziękuję za wielką gościnność.


Diecezja Oria jest częścią archidiecezji Taranto. Leży w regionie Apulii. W roku 2013 r. liczyła 167 800 katolików. Patronem diecezji jest egipski pustelnik św Barsanufiusz żyjący na przełomie V/VI wieku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama