Nowy numer 24/2021 Archiwum

Światło i róże

Już po raz drugi do Rybnika-Chwałowic przybędzie św. Teresa z Lisieux. Tym razem w drodze na Światowe Dni Młodzieży. Karmelitance będą towarzyszyć jej rodzice. Też święci.

To wielka łaska. Ja tego nie przewidywałem, to się stało jakoś samoczynnie – mówi ks. Teodor Suchoń, proboszcz. – Kard. Dziwisz chciał, by św. Teresa była na Światowych Dniach Młodzieży w Krakowie. A ja nie mógłbym sobie darować, gdybym jej nie zaprosił do Chwałowic – wyjaśnia. – Tu powstało pierwsze sanktuarium na świecie jej dedykowane. Było to niespełna 3 miesiące po kanonizacji świętej, 1 sierpnia 1925 roku. Dlatego nie mogło jej tu zabraknąć – dodaje.


Siła Małej 


Święta Teresa z Lisieux na Światowych Dniach Młodzieży jest nieprzerwanie od 1997 roku. – Ona tam zawsze robiła dobrą robotę – uważa ks. Suchoń. – Ma niezwykłą siłę przyciągania. – Ta francuska zakonnica ma nam wciąż wiele do powiedzenia, zwłaszcza współczesnej młodzieży. Naprawdę. Ja nie żartuję – przekonuje. – Ona jest aktualna w każdej dziedzinie życia chrześcijańskiego. Dosłownie w każdej. Ma coś do powiedzenia zarówno dzieciom, jak i młodzieży, a nawet duchownym. 
Czego zatem możemy się od niej uczyć?

Dostępna jest część treści. Chcesz więcej? Odśwież stronę i czytaj nawet 10 tekstów za darmo.
Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama