Nowy numer 24/2021 Archiwum

ŚDM: Możliwy darmowy przejazd A4

Porozumienie pozwalające koncesjonariuszowi odcinka autostrady A4 Katowice-Kraków zawieszać pobór opłat za przejazd podczas ŚDM podpisały spółka Stalexport Autostrada Małopolska (SAM) oraz Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa.

W czasie spotkań młodzieży świata z papieżem na odcinku A4 Katowice-Kraków przywrócona zostanie zwykła organizacja ruchu. Wstrzymany zostanie  remont nawierzchni autostrady.
Koncesjonariusz o częściowym bądź całościowym zawieszeniu poboru opłat za przejazd autostradą A4 Katowice-Kraków będzie mógł decydować podczas dużego natężenia ruchu.

Strona publiczna i spółka koncesyjna będą wymieniały informacje o sytuacji w ruchu na autostradzie i innych drogach dojazdowych do Krakowa.

W czasie szczególnie wysokiego natężenia ruchu oraz w zależności od sytuacji na pozostałych drogach, koncesjonariusz będzie miał możliwość zawieszenia poboru opłat za przejazd w wybranych kierunkach na jednym lub obu placach poboru opłat: w Mysłowicach i Balicach.

Koncesjonariusz nie uzyska rekompensaty za opłaty, których nie pobierze od kierowców. Jednocześnie ministerstwo infrastruktury i budownictwa nie będzie wnosiło roszczeń w związku z uszczupleniem wpływów do Skarbu Państwa.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i w Brzegach potrwają od 26 do 31 lipca w Krakowie i w Brzegach. Od 27 do 31 lipca będzie w nich uczestniczył papież Franciszek.

Wcześniej, od 20 do 25 lipca, w ramach przygotowań do ŚDM, w całym kraju będą odbywały się Dni w Diecezjach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama