Nowy numer 33/2018 Archiwum

Chorzy spotkają się na Jasnej Górze

W środę 6 lipca odbędzie się 51. Ogólnopolska Pielgrzymka Chorych na Jasną Górę.

Spotkanie chorych, niepełnosprawnych i starszych u Jasnogórskiej Pani przypadnie w liturgiczne wspomnienie Matki Bożej Uzdrowienia Chorych. Wpisuje się ono także w przeżywany Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia oraz 1050. rocznicę chrztu Polski.

"Spotkamy się u stóp Matki Bożej, by w Jubileuszowym Roku Miłosierdzia oraz z okazji 1050. rocznicy chrztu Polski dziękować za łaski, jakimi Bóg obdarza poprzez sakrament chrztu świętego. Dziękujemy też za łaskę przeżywania cierpienia w łączności z Chrystusem we wspólnocie Apostolstwa Chorych" – czytamy w zaproszeniu.

W programie pielgrzymki są m.in. konferencja dla chorych, Droga Krzyżowa oraz Eucharystia, której będzie przewodniczyć abp Wiktor Skworc, metropolita katowicki.

Istnieje możliwość pielgrzymowania na Jasną Górę autokarem. Przejazd w cenie 25 zł/os. organizuje sekretariat Apostolstwa Chorych. Wyjazd sprzed katedry Chrystusa Króla w Katowicach o godz. 6.30. Zapisy pod numerem telefonu: (32) 251 21 52.

 

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama