Nowy numer 33/2018 Archiwum

Znamy nowych proboszczów

Kuria w Katowicach opublikowała listę nowych proboszczów i administratorów parafii.

Przypomnijmy, że na spotkaniu z kapłanami, abp Wiktor Sworc mówił, że "pierwszym obowiązkiem duchownego nie jest akcja, lecz dążenie do świętości". – Macie dać temu świadectwo waszym życiem. W posłudze kapłańskiej ważniejsze jest "contemplatio" niż "actio" – wyjaśniał.

Katalog praw i obowiązków proboszczów wyznacza Kodeks Prawa Kanonicznego. O przestudiowanie go i przypomnienie zawartych tam treści prosił nowych proboszczów abp Skworc.

Czytamy tam m.in:

"Proboszcz jest obowiązany zatroszczyć się o to, ażeby przebywającym w parafii głoszone było nieskażone słowo Boże (...). W sposób szczególny troszczy się o katolickie wychowanie dzieci i młodzieży. Wszelkimi siłami zabiega, korzystając także z pomocy wiernych, ażeby ewangeliczne orędzie dotarło również do tych, którzy przestali praktykować albo nie wyznają prawdziwej wiary" (KPK, II. kan. 528, par. 1).

Nowi księża proboszczowie i administratorzy rozpoczną posługę 14 sierpnia.

Listę nowych księży proboszczów i administratorów parafii znajdziesz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama