Nowy numer 23/2021 Archiwum

Współpraca do 2021 roku

Co najmniej... Porozumienie o współpracy zawarły Archidiecezja Katowicka i TVP Katowice.

Porozumienie dotyczy współpracy przy produkcji programów religijnych w TVP Katowice: „CREDO” i „Sacrum Profanum”. Każda z nich będzie trwał po 15 minut.

Archidiecezja zobowiązała się m.in. do współpracy merytorycznej i informacyjnej w zakresie realizacji poszczególnych odcinków audycji. - Będziemy korzystali z bogactwa zarówno Wydziału Teologicznego, jak i seminarium duchownego, a także bogactwa naszego laikatu. Mam nadzieję, że będziemy przekazywali treści, które są aktualne, potrzebne i pożyteczne i które służą przede wszystkim naszej lokalnej społeczności - komentuje arcybiskup katowicki Wiktor Skworc.

Archidiecezja zobowiązała się też w umowie do udostępniania na potrzeby tych programów swoich zasobów archiwalnych.

Emitowany co niedzielę o 10.10 program „CREDO” to zupełnie nowy projekt TVP Katowice. Będzie miał charakter publicystyczny, nawiązujący do aktualnych wydarzeń z życia Kościoła na Śląsku. Oprócz niego od wielu lat na antenie TVP Katowice ukazuje się program „Sacrum Profanum”, prowadzony przez redaktora Adama Kraśnickiego.

- Stwierdziliśmy, że dla obu stron będzie dobrze, jeśli takie porozumienie powstanie. Dzięki niemu będziemy wiedzieli, w jakich ramach możemy się poruszać - wyjaśnia Tomasz Szymborski, dyrektor Regionalnego Ośrodka TVP w Katowicach. Zdradza, że program „CREDO” ma być pewnym uzupełnieniem dotychczasowego „Sacrum Profanum”. Ma od niego różnić się luźniejszą formą. „CREDO” ma też być skierowane do młodszego widza. - Co nie znaczy, że treści poruszane w tym programie nie będą dotyczyły również ludzi starszych - zastrzega.

Abp Wiktor Skworc liczy na to, że przez program „CREDO” do odbiorów TVP Katowice dotrą treści ewangelizacyjne. - Musimy wybrać właściwą formę, która powinna się wpisywać w to, co jest dzisiaj naszą powinnością: w Nową Ewangelizację - mówi.

Porozumienie ma obowiązywać do 2021 roku, z możliwością przedłużenia. - Podpisanie tego porozumienia oznacza, że mamy sytuację ustabilizowaną, że programy, które będą pojawiały się w TVP Katowice, nie jest tylko czyjąś dobrą wolą czy kaprysem, tylko jest to realizowanie umowy, którą dzisiaj zawarliśmy - wyjaśnia abp Wiktor Skworc.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama