Nowy numer 24/2018 Archiwum

Wikarzy otrzymali dekrety

14 czerwca księżom archidiecezji katowickiej wręczył je abp Wiktor Skworc.

Zmiany dotyczą 88 kapłanów archidiecezji, w tym 16 neoprezbiterów. Pracę duszpasterską na nowych placówkach rozpoczną z końcem sierpnia. Proboszczowie dekrety otrzymają w czwartek.

Dekrety od arcybiskupa otrzymali także neoprezbiterzy. Na zdjęciu ks. Adrian Chojnicki   Dekrety od arcybiskupa otrzymali także neoprezbiterzy. Na zdjęciu ks. Adrian Chojnicki Joanna Juroszek /Foto Gość Listę wikarych przechodzących na nowe placówki znajdziesz TUTAJ.

- Jesteśmy posłani z misją. Moi drodzy, w Kościele to jest coś fantastycznego - mówił kapłanom abp Wiktor Skworc.

- Idziecie do parafii, do wspólnot, do gmin, które was nie znają. Ale z faktu, że jesteście posłani, że przychodzicie z mandatu biskupa i Kościoła, wynika, że będziecie wszędzie serdecznie przyjęci - dodał nieco później, prosząc ich, by w swojej pracy duszpasterskiej szczególny akcent kładli na służbę i okazywanie miłosierdzia.

W nabożeństwie posłania uczestniczył także bp Marek Szkudło, odpowiedzialny za duchową formację kapłanów.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama