Nowy numer 23/2021 Archiwum

To dzieło będziemy kontynuować

Marceli Łyczko podziękował za udział w IV edycji pielgrzymki na hulajnogach i rolkach. Teraz już tylko Kraków. A potem najprawdopodobniej kolejne edycje.

- W imieniu Diecezjalnego Centrum Światowych Dni Młodzieży Archidiecezji Katowickiej chciałem serdecznie podziękować wszystkim uczestnikom IV edycji pielgrzymki na hulajnogach i rolkach. Fajnie, że byliście razem z nami. Zachęcamy was do tego, byście wzięli udział w kolejnej edycji, która odbędzie się w lipcu. Tym razem pojedziemy już do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży. Fajnie, że jesteście z nami. To dzieło będziemy kontynuować jeszcze po Światowych Dniach Młodzieży – powiedział Marceli Łyczko, rzecznik DC ŚDM.

Marceli Łyczko z Diecezjalnego Centrum ŚDM w Katowicach
Gość Katowicki

Do wolontariatu oraz do uczestnictwa w Światowych Dniach Młodzieży zachęcał dziś także abp Wiktor Skworc. Wystosował specjalną odezwę do wiernych archidiecezji katowickiej.

Oto wybrane fragmenty komunikatu:

"(...) W lipcu rozpoczną się Światowe Dni Młodzieży w Krakowie i do Polski przybędzie Ojciec Święty Franciszek. Ale już tydzień wcześniej, od 20 do 25 lipca, przybędą do polskich diecezji pielgrzymi z całego świata, żeby rozpocząć przeżywanie tego wielkiego święta wiary. Także i nasza archidiecezja przyjmie ogromną rzeszę pielgrzymów, którzy zamieszkają w naszych parafiach i domach. Dziękuję tym wszystkim, którzy otworzyli już swój dom i serce na młodych z całego świata – napisał abp Skworc.

– (...) W Diecezjalnym Centrum oraz w parafialnych centrach ŚDM posługuje ok. 1200 wolontariuszy. W wolontariat angażują się członkowie wspólnot i organizacji działających w naszej archidiecezji. (...) Zapraszam wszystkich młodych do zgłaszania się jeszcze do takiej formy przeżywania tych dni – czytamy w komunikacie.

– Drodzy Młodzi! Zachęcam, abyście zechcieli podarować swój czas – swoje zdolności i talenty – jako wolontariusze tego wydarzenia. Można zgłaszać się do wolontariatu w parafii i w diecezji. Można zgłaszać się mailowo do Diecezjalnego Centrum ŚDM lub bezpośrednio do parafii – wyjaśnia metropolita katowicki.

– Zachęcam wszystkich ludzi młodych różnego wieku do licznego uczestnictwa w spotkaniu z papieżem Franciszkiem w Krakowie, ale i do korzystania z wydarzeń, które będą miały miejsce w naszej Archidiecezji podczas „Dni w Diecezji”. Wszystkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.mlodzidlamlodych.pl (...)" – wyjaśnia hierarcha.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama