Nowy numer 25/2018 Archiwum

Życie to nie bajka

O trudach i współczesnych wyzwaniach mężczyzn dyskutowano w Katowicach. Na spotkanie przybyło 100 osób.

– Wszystko zrodziło się dzięki nieformalnym spotkaniom z animatorami Ruchu Światło-Życie – mówi ks. Waldemar Maciejewski, jeden z organizatorów. – Konferencję "Trud życia mężczyzny" wygłosił dr hab. Marek Wójtowicz, wykładowca z Wydziału Teologicznego UŚ w Katowicach.

– Każdy mężczyzna zmaga się na co dzień z różnymi trudnościami. Życie bajkowe to jest ułuda i kłamstwo dzisiejszego świata – mówił.

W trakcie spotkania opowiadał o co tak naprawdę chodzi w życiu i jakim współczesnym wyzwaniom mężczyzna musi stawić czoła. – Nie chodzi tu wcale o jakieś wielkie rzeczy, ale o codzienne obowiązki – argumentował. – Życie mężczyzny nie polega na odnoszeniu spektakularnych zwycięstw, ale na wiernym byciu mężem czy księdzem – wyjaśniał.

Uczestnicy spotkania stawiali wiele pytań. Pytali m.in. o to jak sobie radzić z emocjami: z gniewem i ze złością. Albo jak pogodzić obowiązki rodzinne i małżeńskie z pracą; jak kształtować swój charakter, kiedy nie było właściwego przykładu w domu rodzinnym. 

Jeden z mężczyzn zapytał: "czy my, mężczyźni, możemy angażować się w życie społeczne, np. w politykę"? – To zagadnienie będzie świetnym tematem na kolejne spotkanie – mówi ks. Maciejewski. – Planujemy je w listopadzie – dodaje.

Na spotkaniu byli też obecni członkowie grupy Mężczyźni św. Józefa. Jeden z nich wspomniał o spotkaniu z Donaldem Turbittem, założycielem wspólnoty. Pod koniec czerwca odwiedzi on Polskę i poprowadzi dwa spotkania: 22 czerwca w Rybniku , a dzień później w Katowicach-Koszutce.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

  • mamałyga
    10.06.2016 14:16
    Ale o czy jest ten artykuł? Dyskutowano, stawiano pytania i co? Czy coś z nich wyniknęło? Padły jakieś odpowiedzi? Czy czytelnik-mężczyzna może coś wynieść dla siebie z tego tekstu? Bo chyba nie chodziło tylko o zareklamowanie wizyty D. Turbitta...
    doceń 0
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama