Nowy numer 25/2018 Archiwum

Mam sprawę do wiernych z Katowic

O tym, że młodzież z archidiecezji katowickiej nie musi się niczego obawiać na ŚDM opowiada bp Grzegorz Ryś.

W najnowszym numerze Gościa Niedzielnego wiele dobrych słów o Brzegach, miejscowości, która przyjmie pielgrzymów podczas Światowych Dni Młodzieży. Nasi dziennikarze byli pozytywnie zaskoczeni.

O tym, że młodzież z archidiecezji katowickiej nie musi się niczego obawiać podczas ŚDM opowiada bp Grzegorz Ryś.

Oto co powiedział:

– Mam taką jedną sprawę do wszystkich młodych z archidiecezji katowickiej. Słuchajcie! Nie może was zabraknąć na Światowych Dniach Młodzieży. Pan Jezus tutaj na was czeka. Chcę powiedzieć, bo takie dochodzą do mnie słuchy, że trochę się boicie. Niczego się nie bójcie, bo na całym świecie nie będzie bezpieczniejszego miejsca niż Kraków wtedy kiedy będą Światowe Dni Młodzieży. Będzie Pan Jezus, a z Panem Jezusem cała armia niebieska, wszyscy aniołowie, itd. Przyjedźcie, bo nas tutaj potrzeba (...). Chcemy doświadczyć razem Kościoła, doświadczyć razem wiary, podzielić się też naszą wiarą z tymi, którzy tu przyjadą. Chcą zobaczyć Kościół, który wydał Jana Pawła II (...) i chodzi Jego drogami. Trudno żeby im przygotować tylko salę do spania, kawałek prysznica i jedzenie (...). Trzeba ich przyjąć, trzeba razem z nimi być, razem się modlić. Przyjedźcie koniecznie!

 

Bp Grzegorz Ryś zaprasza Młodych ze Śląska na Światowe Dni Młodzieży
Młodzi Dla Młodych

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama