Nowy numer 24/2018 Archiwum

Marsz do Katowic

Niektórzy pójdą pieszo, inni pojadą na rowerze. Mają jednak ten sam cel: ukazać piękno życia i rodziny.

O przygotowaniach do tegorocznego marszu dla życia i rodziny opowiada Antoni Winiarski, przewodniczący Rady Ruchów Katolickich Archidiecezji Katowickiej.

– Ideą tego marszu jest pozytywny przekaz życia w rodzinie, a więc pokazanie radości z tego, że się jest w rodzinie, że się ma rodzinę [oraz] (...) zwrócenie uwagi społeczeństwu, również władzom, na to, że rodzina jest podstawową komórką naszego życia społecznego i należy ją otaczać opieką prawną i socjalną.

– Wszystkie drogi prowadzą na marsz. Jedziemy dla życia i rodziny. Rowerzyści przyjadą albo na Mszę św. do katedry albo po Mszy św.. Pójdą z rowerami do Parku Kościuszki (...), a następnie przejadą od Wieży Spadochronowej do Kościoła św. Michała Archanioła. Tam będzie wspólne pamiątkowe zdjęcie. Później wszyscy będziemy uczestniczyć w pikniku rodzinnym – dodał przewodniczący.

Plan marszu:

10.30 - Msza św. w Archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach

11.45 - Początek marszu

Marsz zakończy się w Parku Kościuszki w Katowicach.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama