Nowy numer 25/2018 Archiwum

Serce ŚDM – Eucharystia!

O tym czym są Światowe Dni Młodzieży opowiedział w TVP Katowice ks. Marcin Wierzbicki, koordynator ŚDM w archidiecezji katowickiej.

– Istotą Światowych Dni Młodzieży jest spotkanie młodych ludzi, młodego Kościoła wokół Jezusa Chrystusa, którego reprezentuje papież Franciszek. I to jest tak naprawę najważniejsze.  Przyjadą młodzi ludzie, którzy na co dzień żyją wiarą, żyją w relacji z Jezusem Chrystusem (...). Tu będziemy mieć do czynienia z mieszanką z całego świata. Przecież każdy z nas wierzy tak samo, ale trochę po swojemu. Na pewno inaczej wyglądają praktyki religijne młodych ludzi z Afryki, inaczej z Ameryki Południowej. Inna jest też pobożność nas Europejczyków - tłumaczy ks. Marcin.

 

Pozdrowienia od Młodych z całego świata dla Młodych z Archidiecezji Katowickiej
Gość Katowicki

 

Na Światowe Dni Młodzieży składają się: Msze św., katechezy, nabożeństwa. Co jest sercem ŚDM?

 – Najważniejsza jest Msza posłania w niedzielę 31 lipca. Ona jest sercem Światowych Dni Młodzieży. Wszystkiego innego mogłoby nie być, natomiast to jest najważniejsze: spotkanie młodego Kościoła na Eucharystii z Jezusem Chrystusem. Do tego momentu mają przygotowywać wszystkie inne elementy: katechezy, festiwal młodych czyli pokazanie kultury chrześcijańskiej, tego jak młodzi ludzie przeżywają swoją wiarę (...). Ważne są też spotkania mniej oficjalne, których nie ma w programie - wyjaśnia ks. Marcin.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama