Nowy numer 24/2018 Archiwum

Dzisiaj nie ma postu

W piątek po Bożym Ciele obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej racji nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

Kult Serca Jezusa znany był już w średniowieczu. Rozpowszechnił się jednak i został oficjalnie uznany pod wpływem objawień św. Małgorzaty Marii Alacoque. Było to w XVII wieku.

Wszystkie teksty liturgiczne uroczystości Najświętszego Serca Pana Jezusa zwracają uwagę na Bożą miłość, której najpełniejszym symbolem jest Serce Jezusa.

Najpopularniejsze formy kultu Serca Jezusa to Litania do Serca Jezusowego, a także akt zawierzenia Sercu Jezusa.

Więcej na temat kultu Najświętszego Serca Pana Jezusa oraz kultu Miłosierdzia Bożego można przeczytać w najnowszym, 23. numerze "Gościa Niedzielnego". Pisze o tym ks. Tomasz Jaklewicz w artykule "Patrz w miłosierne Serce moje".


Na terenie archidiecezji katowickiej jest osiemnaście Kościołów pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama