Nowy numer 23/2021 Archiwum

Pozytywnie o ŚDM

O przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży w archidiecezji katowickiej mówił w Warszawie abp Wiktor Skworc. Bierze on udział w Spotkaniu Zespołu ds. Kontaktów Konferencji Episkopatu Polski z Konferencją Episkopatu Niemiec.

Jednym z tematów spotkania były Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Abp Skworc mówił o przygotowaniach do tego wydarzenia w archidiecezji katowickiej.

Dni w diecezjach

Zwrócił uwagę na ważne aspekty przygotowań na przyjęcie młodych z całego świata w ramach Dni w Diecezjach. Podkreślił ogromną gościnność wiernych. Na apel o przyjęcie młodych w swoich domach odpowiedziało 6,5 tys. rodzin. To do nich trafi ok. 20 tys. pielgrzymów. – Jest to wyzwolenie dobra i pokazanie otwartości. Myślę, że podobne zjawisko występuje w całej Polsce – mówił metropolita katowicki.

Wolontariat

Abp Skworc wskazał także na zaangażowanie młodych Polaków w wolontariat. W archidiecezji katowickiej zgłosiło się 2 tys. osób. – To bardzo pozytywne zjawisko. Chcielibyśmy, aby ci młodzi zostali po ŚDM społecznikami, gdyż bardzo dziś potrzebujemy takich ludzi – dodał.

Współpraca z samorządami

Zdaniem abp. Skworca, ważnym aspektem przygotowań do ŚDM jest współpraca z samorządami. Lokalne władze są bardzo otwarte na to wydarzenie. Uważają, że to doskonała promocja ich miast i regionów, dlatego znajdują pieniądze, aby wspomagać organizację Dni w Diecezjach. – Myślę, że przy pojawiających się co raz negatywnych informacjach o ŚDM, zamachach i innych zagrożeniach trzeba pokazywać dobro, jakie realizowane jest w diecezjach – zaznaczył abp Skworc.

Archidiecezja katowicka będzie gościć młodych pielgrzymów z kilkudziesięciu krajów świata od Włoch po Antyle Holenderskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama