Nowy numer 25/2018 Archiwum

Dzieci pod naszym niebem

Wierzymy, że w Polsce nastanie „moda na rodzinę”.

Dzisiaj duchowo pielgrzymujemy do chrzcielnic, do kościołów, w których zostaliśmy ochrzczeni, wspominamy z wdzięcznością rodziców i chrzestnych oraz księdza, który nad nami wypowiedział słowa: „Ja ciebie chrzczę…”. Każdy z nas stał się dzieckiem Bożym. Niech ta świadomość zawsze nam towarzyszy (...). Trzeba nam też przywołać III zwycięskie powstanie śląskie i zwycięzców. To dzięki niemu 20 czerwca 1922 roku wojsko polskie pod dowództwem gen. Stanisława Szeptyckiego mogło wkroczyć na Górny Śląsk (...). Dziesięć lat później Wojciech Korfanty (...) napisał: (...) „Dzieje Polski ostatnich lat zawierają w sobie odpowiedź i są potwierdzeniem smutnego faktu, że wiele jeszcze trzeba będzie wysiłków, aby zbudować taką Polskę, do jakiejśmy szli” (...).

Przypominam te gorzkie, ale i pełne nadziei słowa, bo jesteśmy spadkobiercami oczekiwań Wojciecha Korfantego, któremu na popiersiu w warszawskiej archikatedrze dedykowano słowa: „Dał Polsce Śląsk”. Nadal aktualne są jego słowa: „wiele jeszcze trzeba […] wysiłków, aby zbudować taką Polskę, do jakiejśmy szli”. My – mieszkańcy tej małej ojczyzny, Górnego Śląska – od tego wysiłku i obowiązku się nie uchylamy. Jesteśmy także wdzięczni ojcu świętemu Franciszkowi za dokument o rodzinie „Amoris laetitia”. Są w nim słowa: „Radość życia rodzinnego jest również radością Kościoła”. Tę prawdę przeżywamy, kiedy od lat w Piekarach promujemy rodzinę i „uprawiamy” prorodzinną politykę (...). Dziękujemy więc za rządowy konkret: Program Rodzina „500+” oraz „75+” (...). Nie da się ustawowo zapisać szczęścia rodzinnego, ale ważne jest tworzenie warunków godnego rozwoju dla rodzin. Wierzymy, że w Polsce nastanie „moda na rodzinę”. I to na szczęśliwą rodzinę z wieloma dziećmi pod naszym niebem! (...) Wierzymy, że silna Bogiem rodzina będzie zmieniała świat. Rodzina powinna być drogą państwa i samorządu. •

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama