Nowy numer 24/2021 Archiwum

Zagrają o puchar św. Jacka

Już po raz dziewiąty w Strzelcach Opolskich będą rywalizować drużyny z całej metropolii górnośląskiej.

- Chcemy, by docelowo wzięły w nim udział 24 szkoły z metropolii górnośląskiej, które będą reprezentowane przez 7-osobowe zespoły – informuje Adam Kała, inicjator i współorganizator turnieju, katecheta ze strzeleckiego CKZiU.

Turniej o puchar św. Jacka od lat organizowany z rozmachem przez Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich w tym roku przebiegnie pod znakiem UEFA EURO Francja 2016. Każda z 24 drużyn wylosuje odpowiednik reprezentacji występującej w mistrzostwach Europy. Drużyny wystąpią w trzech kategoriach wiekowych (szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne), które będą rywalizować o trzy oddzielne puchary.

- Celem turnieju jest przede wszystkim integracja młodzieży szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych i wyższych metropolii górnośląskiej związanych ze św. Jackiem poprzez sportową rywalizację w duchu fair play, wolnym od wulgaryzmów i agresji boiskowej, jak również propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem - tłumaczy Adam Kała.

Turniej odbędzie się w czwartek 16 czerwca na stadionie miejskim w Strzelcach Opolskich (ul. Strzelców Bytomskich 2a). Rozpoczęcie o 8.45, ceremonia zakończenia o 15.45.

Międzydiecezjalnym Turniej Piłkarski o Puchar św. Jacka, któremu „Gość Opolski” patronuje od samego początku, został imprezą sportową 2015 roku na Opolszczyźnie w kategorii imprez o charakterze masowym, społecznym i charytatywnym.

« 1 »

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama