Nowy numer 15/2024 Archiwum

O miłosierdziu na peryferiach

Już dziś XXV Piekarskie Sympozjum Naukowe.

Dziękczynna Msza św. pod przewodnictwem abp. Wiktora Skworca rozpocznie jubileuszowe, XXV Piekarskie Sympozjum Naukowe. Wezmą w nim udział wybitni przedstawiciele świata nauki i teologowie.

Hasło tegorocznego sympozjum „Miłosierdzie na peryferiach życia społecznego" nawiązuje do trwającego Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Spotkanie zostało podzielone na dwie części. W pierwszej prelegenci przedstawią problematykę inspirowaną wybranymi uczynkami miłosierdzia. W drugiej zaproszeni goście wezmą udział w panelu nt. tradycji i przyszłości piekarskiego katolicyzmu społecznego.

Wygłoszone referaty wraz z innymi artykułami znajdą się w przygotowanej publikacji "Miłosierdzie na peryferiach życia społecznego". Książka będzie do nabycia już podczas sympozjum.

Piekarskie sympozja naukowe poprzedzają tradycyjną pielgrzymkę mężczyzn i młodzieńców do Sanktuarium Matki Sprawiedliwości i Miłości Społecznej w Piekarach Śląskich. Adresowane są do szerokiego gremium odbiorców i mają na celu popularyzację katolickiej nauki społecznej. Tegorocznemu spotkaniu będzie towarzyszyć wystawa obrazów ks. Andrzeja Gruszki.

Sympozjum Piekarskie odbędzie się w sobotę, 28 maja w Domu Kultury w Piekarach Śl. przy ul. Bytomskiej 73.

O miłosierdziu na peryferiach  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy