Nowy numer 25/2021 Archiwum

Zapytaj proboszcza o paszport pielgrzyma

W Roku Miłosierdzia archidiecezja zaprasza do odwiedzenia kościołów jubileuszowych. Na 2 osoby czeka bilet do Rzymu.

Listę wszystkich bazylik, sanktuariów i innych miejsc sakralnych, w których abp Wiktor Skworc wyznaczył Bramy Miłosierdzia, znaleźć można TUTAJ. W kościołach tych do 20 listopada pod zwykłymi warunkami oraz przechodząc przez drzwi jubileuszowe zyskać można odpust zupełny dla siebie lub zmarłych.

"Wycieczki" ułatwić może dostępny u każdego proboszcza paszport pielgrzyma z miejscami na pieczątki z jubileuszowych kościołów. Wypełnione do 20 listopada, a więc do zakończenia Roku Miłosierdzia, należy dostarczyć do swojego proboszcza albo do katowickiej kurii.

Spośród właścicieli paszportów wylosowana zostanie jedna osoba, która otrzyma darmową pielgrzymkę do Rzymu. Do Wiecznego Miasta będzie mogła zabrać osobę towarzyszącą.

Do odwiedzenia kościołów jubileuszowych zaprasza ks. Bogdan Kania, moderator ds. nowej ewangelizacji archidiecezji katowickiej, pomysłodawca wydarzenia. - To nie tyle akcja, co jeden ze sposobów doświadczenia Bożego miłosierdzia. Nowa mobilizacja do tego, żeby odwiedzić kościoły, które abp Skworc określił jubileuszowymi - wyjaśnia. - Oczywiście, fundamentem są doświadczenie miłosierdzia, spowiedź i spotkanie z Jezusem. Przejście przez bramę jest tylko pewnym symbolem, pokazującym otwartość miłosiernego Boga - tłumaczy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama