Nowy numer 42/2019 Archiwum

Muzeum Śląskie z najważniejszą nagrodą

Placówka otrzymała Grand Prix w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla 2015".

To najważniejsza nagroda dla polskiego środowiska muzealnego. Sybilla jest tym, czym w świecie filmowym są Oscary.

Muzeum Śląskie otrzymało aż dwie statuetki. Poza Grand Prix dostało nagrodę „Sybilla 2015” w kategorii „Inwestycje” za budowę nowej siedziby muzeum.

Zwycięzców wyłoniło 11-osobowe jury, w skład którego weszli czołowi przedstawiciele świata kultury, nauki i sztuki. W tym roku na konkurs zgłosiła się rekordowa liczba placówek. Było ich 246.

Muzeum Śląskie z najważniejszą nagrodą   Muzeum Śląskie otrzymało Grand Prix w konkursie na Wydarzenie Muzealne Roku "Sybilla 2015" materiały prasowe - Gratulacje raz jeszcze! Jury, przyznając Grand Prix dla Muzeum Śląskiego, doceniło wieloaspektowy rozmach przedsięwzięcia, który ma nie tylko wymiar architektoniczny i aranżacyjny - Muzeum otrzymuje wreszcie godną siedzibę dla swych zbiorów i wystaw - ale także rewitalizacyjny i społeczny. Pozytywnie oddziałując i przekształcając otaczającą przestrzeń, przyczynia się w sposób znaczący do jej regeneracji. Ostatecznie w istotny sposób wpływa na rangę Katowic na kulturalnej i artystycznej mapie kraju - mówił dr hab. Piotr Korduba, przewodniczący jury.

Uroczysta gala rozdania statuetek odbyła się w poniedziałek 23 maja w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej w Warszawie.

Konkurs organizuje Narodowy Instytut Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów. Teraz odbyła się jego 36. edycja.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL