Nowy numer 25/2021 Archiwum

Diakoni rozpoczynają rekolekcje - pamiętajmy!

Ich patronem jest Prymas Tysiąclecia, sługa Boży. Święcenia kapłańskie w sobotę 21 maja.

Te ważne dni skupienia odbędą się w Kokoszycach. W tym czasie diakoni naszej archidiecezji przygotują się duchowo do ostatecznego „tak” wypowiedzianego Panu Bogu. Przyjmą święcenia kapłańskie w sobotę 21 maja o 10.00 w archikatedrze Chrystusa Króla w Katowicach.

Rekolekcje poprowadzi ojciec duchowny śląskiego seminarium, ks. Krzysztof Tomalik. Będą prowadzone głównie w ciszy, metodą lectio divina. – Chodzi o nasze zasłuchanie się w serce Boga, o to, co chce nam powiedzieć przed tym najważniejszym dla nas dniem. Jesteśmy teraz zabiegani, zaabsorbowani sprawami związanymi ze święceniami, prymicjami. Można powiedzieć, że jesteśmy teraz jak ewangeliczna Marta i czekamy na czas, kiedy będziemy mogli jak Maria usiąść przy Panu i posłuchać, co chce nam powiedzieć – mówi jeden z diakonów.

Mimo że rekolekcje zakończą się w piątek, diakoni wyjadą z Kokoszyc w sobotę rano, by dotrzeć do Katowic prosto na święcenia. Niech modlitwa lokalnego Kościoła im towarzyszy. Po święceniach neoprezbiterzy trafią do naszych parafii. Będą nam udzielać sakramentów, głosić słowo Boże, towarzyszyć w ważnych momentach życia. Ich świętość jest ważna dla nas wszystkich!

Przyszli śląscy księża liczą na nas, diecezjan. Są przekonani, że rekolekcje będą gorącym czasem, w którym Bóg wiele dla nich przygotował. – Prosimy Was o modlitwę – apelują. – Módlcie się, żebyśmy te Boże prezenty w trakcie rekolekcji odpakowali!

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama