Nowy Numer 29/2018 Archiwum

Msza Śląskiego Związku Gmin i Powiatów

W czwartek w krypcie katedry przewodniczyć jej będzie abp Wiktor Skworc.

Eucharystia rozpocznie się o 11.00. Jej uczestnicy będą modlić się za samorządowców województwa śląskiego, obecnych oraz zmarłych. Msza sprawowana będzie z okazji 25-lecia działalności Śląskiego Związku Gmin i Powiatów.

Misją Śląskiego Związku Gmin i Powiatów jest służba na rzecz społeczności lokalnych i samorządów terytorialnych województwa śląskiego. W Związku zrzeszonych jest 118 gmin (w tym wszystkie 19 miast na prawach powiatu) i 7 powiatów regionu śląskiego. Teren jego działania zamieszkuje prawie 4 mln mieszkańców.

Wszystkie podejmowane przez Związek inicjatywy i działania służą integracji regionu i rozpowszechnianiu najlepszych wzorców w zakresie rozwoju lokalnego. Działalność Śląskiego Związku Gmin i Powiatów opiera się na idei współpracy z innymi organizacjami - zarówno krajowymi, jak i zagranicznymi - które realizują różnorodne przedsięwzięcia służące stymulowaniu rozwoju regionu.

Związek powstał w 1991 r. jako stowarzyszenie pod nazwą Związek Gmin Górnego Śląska.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama