Nowy numer 24/2021 Archiwum

Konkurs WUG "Na początek 180 dni bez wypadku", 15 maja - 10 listopada

Wyższy Urząd Górniczy. Celem konkursu "Na początek 180 dni bez wypadku" jest promowanie osiągnięć w zakresie poprawy bezpieczeństwa pracy w zakładach górniczych. Mogą w nim uczestniczyć zakłady wydobywające węgiel kamienny, rudy miedzi, cynku i ołowiu oraz sól kamienną. Szczegóły TUTAJ.

Jurorzy będą oceniali wyniki tylko tych kopalń, których kierownicy ruchu zgłosili akces do konkurs w imieniu swoich podwładnych. Nie będą przyjmowane zgłoszenia zbiorowe od przedsiębiorstw wielozakładowych.  

Zwycięzców wyłoni Kapituła Konkursu na podstawie: analizy stanu BHP w zakładzie górniczym (liczby wypadków, w tym pracowników firm zewnętrznych) i niebezpiecznych zdarzeń, które powodowały ryzyko wypadkowe oraz oceny służb kopalnianych w zakresie działań prewencyjnych.

Oceniane będą wyniki zgłoszonych do konkursu zakładów w 180 dniowym okresie, czyli od 15 maja do 10 listopada 2016. Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu i wręczenie nagród liderom bezpieczeństwa odbędzie się podczas tegorocznej Barbórki WUG. 

Zgłoszenie do konkursu jest zobowiązaniem podjętym przez kierownictwo zakładu, że bezpieczeństwo załogi będzie ich absolutnym priorytetem w bieżącej działalności.

Nowo organizowany konkurs różni się nie tylko krótszym okresem oceny wyników od tych prowadzonych lub współprowadzonych przez WUG od wielu już lat, takich jak: „Bezpieczna kopalnia”, „Bezpieczniejszy Oddział Wydobywczy”, „Bezpieczny skok z BHP do górnictwa”. Nie będzie rankingiem. Ma charakter mobilizujący do wzmożenia działań w zakresie prewencji wypadkowej, przestrzegania przepisów. W górnictwie podziemnym kumulują się najgroźniejsze zagrożenia i dochodzi do największej liczby wypadków występujących w całym przemyśle wydobywczym. Dlatego zapraszamy do nowego konkursu załogi kopalń podziemnych.

Kapituła Konkursu zostanie powoła prezes WUG, w jej składzie będą przedstawiciele: górniczych związków zawodowych, Fundacji „Bezpieczne Górnictwo” im prof. W. Cybulskiego oraz urzędów górniczych nadzorujących podziemne zakłady.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama