Nowy numer 25/2018 Archiwum

Złoto dla Rybnika

RMKS Rybnik w turnieju drużynowym w szpadzie w czwartek w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Olsztynie zdobył złoto. W skład zwycięskiej drużyny wchodzili: Maciej Białas, Jarosław Fajkis, Ryszard Kałuziński, Tomasz Wąsiewicz.

Do zawodów drużyna przygotowuje się cały rok. Treningi jednak przybierają na sile dwa, trzy miesiące przed zawodami. W tygodniu zbierają się cztery, a nawet pięć i więcej razy. Ich treningi trwają po dwie godziny, podczas nich nie walczą tylko między sobą, ale również ze swoimi instruktorami. I właśnie to przyczyniło się do ich zwycięstwa.

Swoją drogę do złota zdradza nam Ryszard Kałuziński. Dzięki swojej mamie do sekcji dołączył już 9 lat temu. To ona znalazła ogłoszenie i zapytała, czy nie chciałby spróbować. Dołączył do szpady, najprężniejszej, a dziś już jedynej sekcji szermierskiej w Rybnickim Młodzieżowym Klubie Sportowym. Lata pracy, trudu i niezliczonych wyrzeczeń przyniosły jednak efekty. Złoto w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży to jednak nie koniec. Ryszard postanowił ćwiczyć dalej. Choć, jak przyznaje, nie wiąże z tym sportem swojej przyszłości. Mimo to jego marzeniem jest możliwość wzięcia udziału w olimpiadzie.

Przeczytaj także:

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama