Nowy numer 33/2018 Archiwum

Noc muzeów z IPN, Katowice, 14 maja

Katowice. Już po raz ósmy Oddział Instytutu Pamięci Narodowej zaprasza do udziału w ogólnoeuropejskim projekcie „Noc muzeów”. Tegoroczna edycja odbędzie się pod hasłem "Co kryją archiwa"?

Goście będą mogli zapoznać się z dokumentami dotyczącymi wydarzeń ważnych dla regionu, m. in. związanymi z pielgrzymką św. Jana Pawła II oraz życiem osób, które na trwałe zapisały się w historii Górnego Śląska.

Będzie można wykonać skany lub fotografie pamiątek po osobach deportowanych, które trafią do archiwum IPN. W programie także koncerty, panele dyskusyjne oraz edukacyjne gry planszowe wydane przez IPN.

Impreza odbędzie się w dwóch miejscach: w Centrum Edukacyjnym IPN (ul. Św. Jana 10) oraz w Oddziałowym Biurze Udostępniania i Archiwizacji Dokumentów (ul. Józefowska 102).

Szczegóły programu na plakacie:

 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama