Nowy numer 39/2023 Archiwum

Tychy przed Krakowem

Trzecia już edycja pielgrzymki na hulajnogach i rolkach odbędzie się w sobotę 7 maja. Jej uczestnicy przemierzą 22 kilometry. Wyruszą spod katedry Chrystusa Króla po błogosławieństwie abp. Wiktora Skworca o godz. 9.

To kolejny etap przygotowań młodych archidiecezji katowickiej na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Na rolkach młodzi w lipcu ruszą też na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Rajd zakończą w Tychach w kościele błogosławionej Karoliny. To właśnie tam o godz. 13 odbędzie się centralny punkt pielgrzymki, czyli Eucharystia. Będzie ona sprawowana przez ks. Marcina Wierzbickiego w intencji pokoju dla młodych z całego świata.

Jednak to nie wszystko. Po Mszy św. dla uczestników zaplanowano wiele atrakcji, między innymi pokaz jazdy na rolkach przygotowany przez grupę Break The Borders, ciepły posiłek oraz mecz piłki nożnej. Powrót jest przewidziany na godz. 16.

Jak podaje dk. Mateusz Kempiński, jeden z organizatorów, na pielgrzymkę oprócz hulajnogi czy rolek powinno się zabrać kask, koszulkę lub inny gadżet z logiem ŚDM i dobry humor.

By przyłączyć się do tej pielgrzymki, wystarczy się zarejestrować i opłacić pakiet pielgrzyma. Rejestracja trwa do jutra. Jest również możliwość bezpłatnego wypożyczenia sprzętu u organizatorów.

Ramowy plan pielgrzymki:
7.50 - otwarcie biura pielgrzymki.
8.00 - warsztaty nauki jazdy na rolkach (prowadzi grupa I Love Rolki) i hulajnodze (prowadzi Jakub Gojny).
8.30 - odprawa grupy zabezpieczającej przejazd.
8.50 - zamknięcie biura pielgrzymki.
8.55 - ogłoszenia.
9.00 - błogosławieństwo abp. Wiktora Skworca.

Więcej informacji można znaleźć na Facebooku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast