Nowy numer 25/2018 Archiwum

Katowice podziękują za chrzest

Ekumeniczne nabożeństwo odbędzie się we wtorek o 16.00 w Bogucicach.

Modlitwie w bazylice Matki Bożej Boguckiej przewodniczyć będzie abp Wiktor Skworc. Nabożeństwo będzie dziękczynieniem za 1050. rocznicę chrztu Polski. Razem z metropolitą katowickim modlić będą się m.in. duchowni i wierni Kościołów zrzeszonych w Polskiej Radzie Ekumenicznej.

„Bazylika sanktuaryjna pw. św. Szczepana, Pierwszego Męczennika, znajduje się dziś w centrum najstarszej dzielnicy miasta Katowice. To najprawdopodobniej w tym miejscu postawiono przed wiekami pierwszą chrzcielnicę, przy której udzielano chrztu i głoszono Dobrą Nowinę” - napisał w zaproszeniu abp Skworc.

Do udziału w dziękczynnej modlitwie za dar chrztu świętego metropolita katowicki serdecznie zaprasza mieszkańców Katowic, a przede wszystkim reprezentacje wszystkich katowickich parafii wraz z pocztami sztandarowymi.

„Zapraszam księży proboszczów parafii Katowic, które niejako zrodziły się z tej najstarszej parafii. Zapraszam osoby życia konsekrowanego oraz młodzież szkół średnich i gimnazjów, szczególnie tych młodych, którzy przygotowują się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zapraszam członków ruchów i stowarzyszeń katolickich” - wyjaśnia.

Po nabożeństwie spotkanie duchownych w sali parafialnej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama